چرا وکلای جوان میبایست مالیات بدهند .؟

چرا وکلای جوان میبایست مالیات بدهند .؟

برگرفته از وبلاگ وکیل البرز خرداد 95

 

با توجه به شروع به کار وکلای ماده 187 در دهه 80  در این مدت  یعنی ظرف 10 سال  از استخدام وکیل تعداد وکیل 10 برابر شد ضمنا اجباری بودن وکیل در پرونده هم برداشته شد . با توجه به اینکه دست مردم هم طی این مدت برای گرفتن وکیل خالی  در نتیجه کار وکیل کم شد.

 امروز اکثر وکلا  درستکار  برای خرج روزانه تلاش میکنند  درامد مازادی ندارند که بخواهند مالیات بدهند  کار دیگری هم بلد نیستند . به عبارت دیگر حد اقل 50 در صد وکلا معاف از پرداخت مالیات هستند ازاین تعداد 90 درصد وکلای جوان زیر5 سال سابقه میبایست معاف از مالیات باشند . اگر میخواهیم وکیل جوان برای وکالت به عدالت توجه کند  نه اینکه صرفا به نان بیاندیشد  میبایست زمینه کار را برای او فراهم کنیم .یکی از راهها معافیت از مالیات است نه مجازات برای ندادن مالیات  .اداره مالیات  با گرفتن مالیات اضافی فشار بر وکیل وارد نمیکند من غیرمستقیم به مردم خصوصا مردم ضعیف که توان خود در گرفتن وکیل را از دست میدهند .

هزینه یک وکیل جوان برای شروع به کار .    هزینه براساس ماهیانه            

1-   هزینه اجاره دفتر در شان وکیل  ماهانه                          یک میلیون تومان

2-    با  اب برق گاز تلفن شارژ  ووسایل ارتباطی             دویست هزارتومان

3-   انواع بیمه درمانی تکمیلی صندوق بیمه عمر         دویست هزارتومان

4-   هزینه کتاب مجله مرتبط با کار                                  50 هزارتومان

5-   هزینه اداری وپرسنلی  مشترک با همکار                  300 هزار تومان

6-   لوازم التحریر کیف لباس وپذیرایی از موکل                 150هزارتومان

7-   ایاب ذهاب برای کار                                            300 هزارتومان

8-   هزینه تمدید پروانه                                             100 هزارتومان

9-   هزینه انترنت وموبایل                                          50 هزارتومان

10-هزینه های متفرقه  حق التحقیر حق والتوهین حق التخفیف  حق گشتن کیف وجیب جان  و نقل وانتقال  وغیره             00000000000000 هزارتومان

هزینه ماهیانه در شرایط فعلی  دومیلیون و400 هزار تومان . بغیر از بند 10

به دلایل مذکور بسیاری از همکاران جوان نه تنها دفتری ندارند بلکه کاری هم ندارند .! مجبورند در رستورانها ، پارکها ،دادگستری ها، یا منزل مسکونی خود با موکل قرار بگذارند .

  با وصف فوق ایا چیزی برای پرداخت مالیات  برای وکیل جوان میماند .؟ هیات مدیره ها بجای اینکه از کسانی دعوت کنند ما را در دادن مالیات توجیه کند  و کسانی به  اداره مالیات بفرستند که  هزینه های یک وکیل را برای انان توضیح دهد ومعافیت  از مالیات  وکلای جوان را  توجیه کند .

خوب است دولت  حداقلهای حقوق مردم درخصوص تحصیل رایگان ورزش ،کار ، مسکن ،زندگی حق انتخاب کردن وحق انتخاب شدن  در قانون اساسی را رعایت نماید تا مردم هم با دل وجان مالیات بدهند .

خوب بود برای دولتی  هم که  حقوق مردم در قانون اساسی را رعایت نمیکند مجازات قائل میشدند نه برای مردمی که از نداشته هاشان  می بایست به دولت  مالیات بدهند  .

وظیفه کانونها این نیست  که از اداره مالیات نیرو بیاورند  که ما را توجیه نمایند تا  چگونه وچقدر مالیات بدهیم  تا مجازات نشویم وتحت تعقیب دادسرای انتظامی کانون  قرار نگیریم .میبایست  کسانی را بفرستد تا وضعیت وکالت ودرامد خصوصا وکلای جوان را برای سازمانهای مالیاتی توضیح دهد .

با وصف اینکه هیچگونه تسهیلاتی به وکیل تعلق نمیگیرد ضمنا متعهد است سه پرونده معاضدتی در سال که معمولا مجانی است انجام دهد .

مهربانی ماندگار .مهدی بزرگی وکیل البرز

هزینه برای وکیل کانون البرز محاسبه شده .

/ 0 نظر / 77 بازدید