برای 10 میلیون تومان وام .

برای 10 میلیون تومان وام .

گفتند اگر در  بانک رسالت  10 میلیون پول بگذاری ظرف حدود  4 ماه معادل انرا به شما وام میدهند . منهم  میخواستم مقداری وام برای فرزندم بگیرم  از اینکه این بانک سود کمی میگرفت وسود  نمیداد خوشحال بودم

هرچه داشتم گذاشتم بانک رسالت موعد وام فرا رسید . موعدی مقرر کردند که حدود دوهفته میشد برای حاضر کردن  مدارک، بعلاوه ضامن کارمند با کسر از حقوق خواستند  گشتیم دنبال کارمند با کسر از حقوق .مدارک شامل  فیش اب منزل کپی شناسنامه کارت ملی مشخصات مفصل شخصی  چک اصیل وضامن  فیش حقوقی ضامن ،کپی تمدید شده پروانه وکالت کپی سند دفتر کارکرد، حساب جاری  .

خلاصه این همه تهیه شد وپرونده تکمیل حالا هم میگویند برای گرفتن وام تعداد زیادی در نوبتند .

بماند اینها را برای ایراد به کار بانک نگفتم  همه مملکت همین است میخواستم ایراد خودم را بگویم که در همین چند روز بی پولی که مالیات وبیمه صندوق حمایت . نیاز فرزند  فشار اورده بود  به هیچ کس هم روی درخواست قرض نمیشود کرد .چندین پرونده را بعضا با صحبت حل کردم  یا سپردم به همکاران جوانم که با هم کار کنیم با حداقل حق الوکاله صرفا برای رعایت حال موکلین .

تا که دیروز به سفارش دوستان  پدر ومادری به من مراجعه کردند که فرزندشان برای نگهداری 32 گرم کراک حبس ابد  گرفته بود وچندین سالش را هم کشیده بود .

من از اقداماتشان پرسیدم واز وضع فرزندشان وخودشان که گفتند در مسکن مهر زندگی میکنند وبدهکار بانک هستند وقتی بیچارگیشان را شنیدم  من که حدود سی چهل هزارتومان برای خودم حق المشاوره در نظر گرفته بودم  منصرف از گرفتنش شدم .

باز پرسیدم برای عفو چه کردید .؟گفتند یکی را به ما معرفی کردند که  رئیس یکی از زندانها بوده هم اکنون بازنشسته است قول داد کاری برایمان بکند وحدود یکسالی هم میگذرد من ابتدا دعایش کردم بعدا انان گفتند  که گفته 60 الی 70 میلیون تومان میگیرم فعلا هم 40 میلیون تومان از ما یعنی (ان پدر ومادر  گرفته) تا کنون 8 سال است که بچه ما یکبار هم به مرخصی نیامده یعنی وثیقه کافی نداریکه بگذاریم .

 نمیخواهم ذهن شما را به این موضوع مشغول نمایم  که در جامعه چه میگذرد یا اینکه چه ژولهای ناحقی از مردم میگیرند  وهیچ کار نمیکنند ومردم هم جرات ندارند چیزی بگویند نکند که کارشان بد تر شود . فقط خدا  باید به داد این مردم برسد .

 حدود بیش از یکماه برای 10 میلیون وام در یک بانک میدویم که حساب هم در انجا داریم یک نفر بدونه هیچ قدرت واختیار قانونی ظرف چند دقیقه 40 میلیون تومان از یکی میگیرد وهیچ کارهم  نمیکند .در حالیکه بسیاری از موکلین میایند ضمن دعوت انان به صلح حتی بعضا انان را منع از پرداخت حق الوکاله بیهوده به وکیل وهزینه دادگستری میکنم  بعضا هم جواب میدهد بعضی ها هم برای مالیدن ژوزه طرف که کار ما نیست به وکیل دیگر مراجعه میکنند .اما پشت پرده های افتاده چه پولهایی که جابجا میشود.!!!!‌ بدنامی اش برای وکلا است .به ایشان عرض کردم اگر کاری بخواهم بکنم اول میبایست بروید پولتان را پس بگیرید . من هم اقدام قانونی میکنم . اگر بشود پول را پس گرفت . !!!؟

/ 2 نظر / 60 بازدید
عاطفه غلامعلی

بزرگوار زیاد فریب مظلوم نمایی قاچاقچیان مواد مخدر را نخورید آنها خودشان دنبال کسی اند تا پول کلان بدهند و بی جهت به دیگران تهمت می زنند این همه سادگی از شما بعیده کسی که در مسکن مهر ساکن است از کجا 40 میلیون پول آورده؟

عاطفه غلامعلی

من خودم تجارب زیادی دارم وقتی نرخ حق الوکاله در پرونده مواد را پایین گفته ام رفته اند نزد وکیل دیگری که هشتاد تا صد میلیون پول گرفته است اینها خودشان این مدلی اند خودشان مشکلردارند