تاملی در صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری

تاملی در صورتجلسه  شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا) مورخ ۲۰/۳/۹۴

منتشر شده در 21 خرداد 1394
 
 

scodaa.gif

 درخصوص پیشنهاد کانون محترم مرکز مبنی برتشکیل اسکودا در تهران .

متاسفانه بدونه هیچ استدلالی رد شد  چرا .؟


اصولا چه نیازی است اسکودا در شهرستانها تشکیل گردد. تشکیل اسکودا در شهرستان به کدام نیاز استانی وکلای همان استان پاسخ داد .اصلا چه ارتباطی بین تشکیل اسکودا در شهرستانها با مصوبات آن دارد. در کرمان نشستند اسید پاشی اصفهان یا داعش عراق  را محکوم کردن چه ربطی به  وکلا وکانون کرمان دارد یا در اراک نشستند چند کار آموز را از امتحان محروم کردن چه ربطی به  وکلای اراک داشت .وبسیاری از مصوبات اسکودا که هیچ ارتباطی به شهرستان برگزار کننده نداشت .

آیا همکارانی که به این خواسته کانون مرکز جواب منفی دادند میدانند چه هزینه سنگینی بر کانونها خصوصا وکلای جوان بیکار تحمیل کردند  .آیا نظر جمع وکلا لحاظ شده  است .؟چه نیازی است از هر کانون 5 نفر وبیشتر در نشست اسکودا شرکت کنند که بسیاری از آنان تماشاچی هستند  وصرفا جهت تفریح به سفرهای استانی می میروند شایسته بود وقت بیشتری در این خصوص میگذاشتند واز همکاران خارج از شورا هم نظر خواهی میکردند.  

البته شنیده ها حاکی از آن است این هزینه ما حصل برگزاری امتحان ورودی کار آموزی است البته امیدوارم این شنیده دروغ باشد که اسکودا هرساله مبلغ قابل توجه ای از طریق برگزاری امتحان ورودی کارآموزی بدست آورده وآنرا در نشستها ی اسکودا وبودجه جاری هزینه  میکند .

یعنی جوانان بیکاری  که با هزار امید  برای اینکه کاری دراین روزگار نامراد پیدا کنند مبلغی برای ثبت نام تهیه وپرداخت میکنند ،با توجه به اینکه تعدادآنان کم نیست ظاهرا هزینه ای که پرداخت میکنند مبلغ قابل توجه ای مازاد برهزینه امتحان می ماند که اسکودا انرا برای هزینه جاری ونشستها ی ششماه یکبار استفاده میکند .

امیدوارم این اطلاعان ناقص صحصح نباشد .در جامعه ای که شفاف سازی نشود شایعه رونق میگیرد  وبی اعتمادی رشد میکند .تا کنون چندین مرتبه درخصوص هزینه های اسکودا پرسیدیم اما هنوز بر همکاران رسما مشخص نشد هزینه نشستها چگونه تامین میشود .

اگر واقعا هزینه اسکودا از ما حصل امتحان ورود کار آموزی تامین میشود  وای برجامعه وکالت که از پول جوان بیکار برای اهداف نامشخص خود نگذشت .

اگر این مطلب درست باشد امیدی به آینده جامعه وکالت نیست اجرای  عدالت دریغ .!کسی که از پول جوان تحصیلکرده بیکار نگذرد یقیننا مهربانی در وجودش مرده است .

با وجودی که فساد مالی در جامعه بیداد میکند کانونها در شرایط فعلی میبایست در هزینه وجوه یک ریال  آن دقت کافی نمایند .ما نمیتوانیم هرطوری که بخواهیم  واز هر راهی در آمد داشته باشیم  ودر هر راهی خرج کنیم .  ولو به هدف  عالیه هزینه شود  قرار  نیست از هر راهی  به هدف برسیم .هدف وسیله را توجیه نمیکند دوستان عزیز  .

پیشنهاد اولا در امتحانات ورودی هزینه  طوری محاسبه شود که پول آنچنانی اضافه نیاید ثانیا  چون برگشت دادن پول هزینه زیادی دارد وجه  مازاد میبایست در حسابی جداگانه پس انداز وفقط در زمینه برگزاری امتحانات  ورودی کار اموزی هزینه گردد  نه در نشستهای اسکودا .

امیدوارم اسکودا در این خصوص پاسخ قانع کنندهای داشته باشد .

2-سیمنار اسکودا در برج میلاد به نظر بیشتر جنبه نمایشی دارد خوب بود با هزینه ای که میخواهد انجام گیرد  به تمامی استانها اختصاص پیدا میکرد تا کانونها با ترتیب دادن نشستها همکاران را درخصوص لایحه  جامع وکالت توجیه نموده  وآنان را برای دفاع از استقلال وحقوق دفاعی مردم بیشتر آگاه میکردند . 

 

 

 

صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا) مورخ ۲۰/۳/۹۴

باسمه تعالی
صورتجلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا) مورخ ۲۰/۳/۹۴

در تاریخ ۲۰/۳/۱۳۹۴ جلسه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران-اسکودا در محل اتحادیه تشکیل و نسبت به موضوعات مندرج در دستور جلسه به شرح زیر بحث و اتخاذ تصمیم شد:

۱- اعلامات کانون محترم مرکز در خصوص همایش لرستان و نحوه برگزاری همایش های بعدی و سایر موارد مربوط به همایش لرستان و سایر موارد مربوط به همایش لرستان.
الف- پیشنهاد کانون محترم مرکز درمورد این که همایش های اسکودا کلا در تهران برگزار شود به رای گذاشته شد و تصویب نشد. متعاقبا پیشنهاد دوم مبنی بر برگزاری یکی از دو همایش سالانه در تهران و دیگری در کانون ها به ترتیب نوبت مطرح شد و مورد تصویب قرار نگرفت. شورای اجرایی یادآوری میکند که موارد مربوط به نحوه برگزاری مورد توجه تنظیم کنندگان آیین کار اسکودا که تدوین و تنظیم آن در جریان است قرار خواهد گرفت.
ب- نامه کانون محترم مرکز در مورد رعایت پروتکل در همایش ها مطرح شد و مورد توجه نمایندگان محترم کانون ها قرار گرفت.
ج- موارد انجام شده جهت عملیاتی کردن مصوبات و برخی از مطالب مطروحه در همایش لرستان به استحضار شورای محترم اجرایی رسید.
د- توضیحات جناب آقای دکتر رضایی، ریاست محترم کانون وکلای دادگستری لرستان، استماع شد.

۲- درخواست کانون محترم زنجان در مورد پرداخت علی الحساب
درخواست کانون محترم زنجان در خصوص پرداخت علی الحساب هزینه همایش مطرح و تصویب شد.
ضمنا اظهارات جناب آقای بهرامی، نماینده محترم کانون زنجان در خصوص درخواست هرنوع راهنمایی و پیشنهاد برای بهتر برگزار شدن همایش زنجان استماع شد و مورد توجه شورا قرار گرفت.

۳- برگزاری سمینار یک روزه ((استقلال حرفه وکالت و کانون های وکلا از منظر بین المللی))
درمورد برگزاری سمینار یک روزه در خصوص استقلال حرفه وکالت و کانون های وکلا از منظر بین المللی بحث و موارد ذیل تصویب شد :

الف- به شرکت کنندگان گواهی نامه حضور در سمینار داده خواهد شد.
ب- محل برگزاری سالن اصلی برج میلاد و تاریخ آن یکشنبه چهارم مرداد ماه خواهد بود.
ج- در صورت اقتضا از اسپانسرها برای تامین هزینه استفاده خواهد شد.
د- هزینه ثبت نام در مورد کسانی که از پرداخت هزینه معاف نیستند یک میلیون ریال و برای دانشجویان و کارآموزان وکالت پانصد هزارریال می باشد.
ه- سخنرانان علاوه بر مدعوین خارجی عبارت خواهند بود از ریاست محترم کانون مرکز یا فرد دیگری که کانون محترم مرکز انتخاب و تعرفه فرمایند، سرکار خانم دکتر داوودی ریاست محترم کانون البرز، رییس اسکودا و یک نفر دیگر به انتخاب رییس اسکودا.
و- هزینه همایش به مبلغ پانصد میلیون ریال مورد تصویب قرار گرفت.
ز- مقالات و مطالب مربوط به موضوع همایش که پیش از این چاپ و منتشر شده است با انتخاب سرکار خانم دکتر داوودی به زبان انگلیسی ترجمه و به صورت دو زبانه در روز برگزاری همایش به مدعوین داده خواهد شد. از کانون های محترم درخواست می شود از اعضای خود بخواهند مقالاتی در خصوص موضوع همایش تهیه و حداکثر تا تاریخ دهم تیرماه به اسکودا ارسال کنند.
ح- کانون های محترم به نحو مقتضی برگزاری این سمینار را به اعضای خود، اساتید و دانشجویان دانشکده های حقوق در محل استقرار کانون اطلاع خواهند داد تا با توجه به محدودیت تعداد شرکت کنندگان افراد علاقمند به موقع اقدام به ثبت نام کنند.

۴- مطلب اعلامی جناب آقای سمامی از کانون مرکز در خصوص دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی کانون سردفتران و دفتریاران
موضوع مطرح و موارد دیگر اعلام شده نیز عنوان شد. مقرر شد هیاتی متشکل از جنابان آقایان دکتر شهبازی نیا، دکتر سمامی، دکتر رضایی و جعفرزاده در خصوص مورد بررسی و نتیجه را به اسکودا اعلام فرمایند.
۵- سایر مواردی که اعضای محترم شورا مطرح نمودند:
الف- موقع سرکار خانم دکتر داوودی ، ریاست محترم کانون البرز، نسخی از نظامات آن کانون را در اختیار اعضای شورای اجرایی قرار دادند تا در کانون های محترم مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه به اسکودا اعلام شود.
ب- جناب آقای انوری زاده فرمودند موضوع بیمه تکمیلی مبتلی به همه کانون هاست لازم است اتحادیه د راین مورد اقدام کند. موضوع مطرح و مقرر شد اسکودا در این زمینه اقدام و نتیجه را در شورای اجرایی بعدی مطرح نماید.
جناب آقای انوری زاده فرمودند این امکان وجود دارد که در هریک از جلسات شورای اجرایی میزبان تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشیم. شورای اجرایی موافقت و اشتیاق خود را به این مطلب اعلام کرد.

جلسه در ساعت ۱۴ روز جاری با امضای ذیل صورتجلسه به پایان رسید.

/ 0 نظر / 40 بازدید